КЗ ЛОР «Добромильська спеціальна школа» для дітей з інтелектуальними порушеннями розвитку. У 1963 році школу переведено у м. Добромиль з с. Борині Турківського району.

/Files/images/P1010296.JPG

Головною метою спеціальної школи є забезпечення реалiзацiї права громадян на здобутгя базової загальної середньої освiти, вiдновлення здоров’я, здiйснення комплексної медичної, психологiчної, педагогiчної реабiлiтацiї, соціально - педагогiчних iнiцiатив, спрямованих на створення нової практики загальної освiти.
У школі навчаються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування перебувають у школі на повному державному утриманні. Здійснюється соціальний захист, матеріальне забезпечення дітей, створені належні умови проживання, навчання, виховання, різнобічного розвитку та здобуття відповідного рівня освіти, професійної орієнтації, підготовки до самостійного життя та праці.
Виховна робота у школі приваблює дітей своєю змістовністю та емоційністю, викликає інтерес і активність учнів. Виховні заняття різноманітні за формою. Це - бесіди, рольові та рухливі ігри, інсценізація віршів, казок, оповідань, спортивні змагання, конкурси, вікторини, трудові операції, свята, екскурсії, ранки.
Навчально-виховний процес у спціальній школi здiйснюсться диференцiйовано з врахуванням структури дефекту, iндивiдуальних особливостей i можливостей учнiв. Корекційне обладнання, яке було закуплено при допомозі Головного управління освіти і науки ЛОДА, дало змогу проводити на більш високому рівні корекцiйнi заняття та спецiальнi корекцiйно - вiдновлювальнi навчання з лiкувальної фiзкультури, логопедiї, ритмiки, соцiально-побутового орiєнтування. Обладнано кабінет логопедії, лікувальної фізкультури та ритміки, тренажерний зал, швейну майстерню, комп'ютерний клас, бібліотеку, обладнано три ігрові майданчики. У 2016/2017 н.р. планується відкрити кабінет перукарської майстерності.
Велике значення має у школі введення інноваційних технологій, використання мультимедійного центру, інтерактивної дошки під час проведення навчального процесу, виховних заходів, творчих звітів, семінарів, під час проведення педагогічних рад.
Трудове навчання є одним із основних предметів у навчальній програмі школи-інтернат. Дітей навчають основам столярної, швейної, шевської, малярно-штукатурної та сільськогосподарської справ. Завдяки цьому учні після закінчення школи швидко пристосовуються до умов реального життя, вміють заробляти для отримання себе і своєї сімї. Вихованці школи навчаються до 10 класу включно. Після закінчення навчального закладу учні продовжують навчатися у професійно-технічних училищах Львівщини, а саме здобувають професії маляра, муляра-штукатура, швеї у Стебницькому, Новороздільському, Турківському, Дрогобицькому та Нижанковицькому професійно-технічних ліцеях .
Для якісного медичного забезпечення учнів у закладі обладнаний медичний пункт де працює шкільна медична сестра, лікар-педіатр, які організовують систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечують профілактику дитячих захворювань та обладнано кабінет стоматолога, де працює лікар-стоматолог.
На сьогоднійшній день школа-інтернат м. Добромиль вважається однією з кращих у Львівській області. Налічує близько 120 дітей, половина з них напівсироти (мають батька або матір), третина дітей - круглі сироти.
Директором школи з 1963 до 1985 року працювала Г.І. Руднєєва, яка очолювала школу і в Борині. З 1985 р. колектив очолював А.І. Кукура, М.Я. Муль. Сьогодні директором спеціальної школи є Володимир Станіславович Муль.
Кiлькiсть переглядiв: 1508

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.